Novinky

Fašank ve Strání – výprodej skladů – 25. a 26. 2. 2022

Fašank ve Strání 2022
Rádi bychom Vás pozvali na 35. ročník Festivalu masopustních tradic ve Strání, přehlídky lidových zvyklostí sahajících o mnoho dále do historie než samotná sklárna. A to už je co říct.
A co Fašank znamená?

Fašank je svátkem v mezidobí od Tří králů do počátku postní doby. Je úzce spojený s masopustem a masopustními zvyky, které mají původ již v předkřesťanských slovanských oslavách na konci zimy. Samotný název masopust se pojí s opuštěním masa, tedy přípravou na postní dobu.

Zavítejte k nám na Fašank ve Strání a užijte si pestrý kulturní program plný krojované zábavy, hýření, přehlídky řemesel a dobrého jídla.

Vzhledem k přetrvávajícím restrikcím bohužel nemůžeme udělat klasický den otevřených dveří, na který jsme zvyklí. Každopádně naše podniková prodejna Vám bude v pátek a v sobotu k dispozici. Budete tak mít jedinečnou možnost zakoupit produkty (nejen) z klasického sortimentu sklárny za bezkonkurenční výprodejové ceny.

V naší podnikové prodejně sklárny KVĚTNÁ 1794 (Nám. E. Zahna 329, Strání-Květná) pro Vás budeme k dispozici v pátek od 9 do 16 hodin nebo v sobotu od 9 do 14 hodin. Potom už nás najdete hýřit mezi místními.

Budeme se na Vás moc těšit!

zdroj: Facebook/Strání živě, zdroj úvodní fotografie: Martin Štecher
Páteční program začne v 18 hodin, kdy vystoupí domácí soubory a cimbálovky.

Sobotní program začne již od rána. Od 10 hodin započnou zabijačkové hody společně s koštem koblihů, navštívit můžete i fašankový jarmark. V odpoledních hodinách se můžete těšit na českou cimbálovku Ej Fašanku, Fašanku a vyhrávání dalších vyhlášených souborů.

V neděli bude probíhat karneval na ledu na kluzišti za školou. Celý harmonogram festivalu najdete zde:

www.strani.cz/fasank-2022/