CO UMÍME & DĚLÁME

Ctíme více než dvousetletou tradici naší sklárny. Umíme skloubit staré řemeslo s nejnovějšími technologiemi a postupy, abychom Vám nabídli prémiovou kvalitu našich výrobků. Naší vizí je udržení tradiční ruční výroby českého bezolovnatého křišťálu v nejvyšší možné kvalitě. Náš úspěch stojí na kvalitní sklovině, bezchybném zpracování a nadčasovém designu.

Nabízíme jak vlastní design výrobků, tak i možnost výroby podle zadání zákazníka. Vždy poskytujeme komplexní přístup od prvního zákresu výrobku, přes výrobu formy, vzorování až po finální výrobu, balení a expedici. Naše nabídka obsahuje nejširší paletu barevného skla v celé Evropě – celkem 16 odstínů. Veškeré výrobky z naší sklářské huti umíme také dekorovat různými technikami – technikou panto, diarytem, zdobením drahými kovy (zlato, platina) či ručním malováním. Různé techniky dekorování lze navíc navzájem kombinovat.

PANTO

Tato technika využívá principu leptání skla, které není chráněno voskem. Výrobek se nejprve ponoří do vosku, nechá se vychladnout a poté se strojem zvaným guilloche do vosku vyryje požadovaný vzor. Následuje ponoření výrobku do kyseliny, která vyleptá předtím vyrytý vzor. Poté se vosk opět odstraní a na výrobku zůstane vyleptaný požadovaný dekor.

DIARYT

Jedná se o strojní broušení dekoru. Stroj je vybaven brusným kotoučem s diamantovou vrstvou pro co nejpřesnější rytí, a pod proudem tekoucí vody vyrývá do skla požadovaný dekor.

ZDOBENÍ DRAHÝMI KOVY

Zdobení drahými kovy provádíme 24karátovým zlatem a platinou. Nanášení zlata i platiny je vždy ruční.

ZDOBENÍ MALBOU

Využíváme tradiční malířské postupy i techniky, kdy malíři ručně zdobí výrobky různými druhy barev. Vznikají tak převážně květinové a ornamentální dekorace, často doplněné i zdobením drahými kovy.

DESIGN NAŠICH VÝROBKŮ

Cílem sklárny je vytvářet jedinečná křišťálová díla vysoké kvality a originálního designu. Proto spolupracujeme s předními českými a zahraničními sklářskými výtvarníky a designéry. Vzájemná úcta k řemeslu a neobyčejným zkušenostem vytváří mezi sklářskými mistry a výtvarníky jedinečnou symbiózu, ze které vznikají nové nápojové a dekorativní kolekce nadčasového designu a jasným poselstvím pro budoucí generace.

Mezi významné výtvarníky, kteří se sklárnou spolupracovali patří např. francouzský designér Jean-Marie Massaud, portugalský designér Marco Sousa Santos, či izraelský umělec žijící v Paříži Arik Levy. Z českých sklářských výtvarníků a designérů jsou to pak především Rony Plesl, studio Olgoj Chorchoj, Jiří Šuhájek, Lars Kemper & Peter Olah, architektonické studio Mimolimit, či Lukáš Jabůrek.